1. Iestādes vizītkartes izvietošana portālā Piearsta.lv

Lai veselības aprūpes iestādes vizītkarti publicētu portālā Piearsta.lv, veic iestatīšanu sadaļā Datu apmaiņa > e-Pieraksti > Medicīnas iestādes iestatījumi
Informāciju šajā sadaļā vēlams ievadīt detalizēti un precīzi, lai pacientam būtu plašas iespējas sazināties ar iestādi, izmantojot viņam pieejamos komunikācijas kanālus, kā arī izmantojot šo informāciju, pacients var vieglāk atrast ārstu pēc izvēlētiem atlases nosacījumiem portālā Piearsta.lv. Tāpēc rekomendējam sniegt pēc iespējas plašāku informāciju par veselības aprūpes iestādi, lai pacients ātri un viegli atrastu jūsu iestādi, ārstu vai pakalpojumu katalogā:
https://www.piearsta.lv/iestazu-katalogs/
 • iestādes nosaukums,
 • reģistrācija numurs,
 • pilsēta,
 • Rīgas rajona nosaukums, ja iestāde atrodas Rīgā. Ja iestāde atrodas citā pilsētā, lauku neaizpilda.
 • iestādes faktiskā adrese,
 • pasta indekss,
 • ģeogrāfiskais platums un garums* - šī informācija ļauj publicēt Piearsta.lv portālā Google karti ar norādītu iestādes atrašanas vietu.
* šī informācija ir atrodama Google kartēs www.google.lv/maps. Ievadot meklēšanas laukā iestādes faktisko adresi, Google sameklēs vietu mapē. Spiežot uz tas ar peles labo pogu, jāizvēlas parametru „Kas tas ir?” un apakšā attēlosies ģeogrāfiskais platums un garums pelēkā krāsā. 
 • atzīmējot ar ķeksīšiem tas apdrošināšanas sabiedrības, ar kurām iestādei ir parakstīti sadarbības līgumi, iestāde nodrošina pacientus ar iespēju ātri atrast ārstus un iestādes, kur pieņem viņa apdrošināšanas polisi. 
 • kontaktinformācijas izvietošana iestādes vizītkartē dod iespēju pacientiem sazināties ar iestādi pa e-pastu vai tālruni un uzdot jautājumus par cenām, izmeklējumiem u.c. Šie ir obligāti aizpildāmie lauki.
 • aprakstu daļā atslēgvārdos ir jānorāda tie vārdi, pēc kuriem iestādi var atrast meklētājā, bet aprakstā ir jāpublicē neliels teksts par iestādi, tas specializāciju un pakalpojumiem, darba laikiem, kā arī saiti uz mājas lapu, ja iestādei tāda ir.
 • ielādēts attēls iestādes vizītkartē nodrošinās vizuālo identitāti iestādei (jāielādē tikai viens attēls). Tas tiks publicēts portālā Piearsta.lv, iestādes vizītkartes kreisajā pusē. Ieteicami attēla izmēri: platums - 260px un augstums - 286px.
 • atzīmētie pierakstu laika ierobežojumi nodrošina vieglāku e-pierakstu kontroli iestādes pusē. Ieteicam noteikt: 
  • cik stundu laikā pirms pieņemšanas aizliegts veikt e-pierakstu pie ārsta  
  • cik dienu laikā uz priekšu var veikt e-pierakstu pie ārsta, skaitot no šodienas (ierobežojums pēc noklusējuma - 90 dienas, ja citādi nav noteikts sadaļā Sistēmas konfigurācija -> Sistēmas lietotāji -> Sistēmas lietotāja labošana/izveide -> e-Pierakstu šablons
Lai visu ievadīto informāciju saglabātu, klikšķina pogu „Saglabāt datus”.


Manipulāciju iestatījumi
Pakalpojumu saraksts portālā Piearsta.lv atšķiras no manipulāciju saraksta SmartMedical sistēmā. Šīs sadaļas iestatījumi palīdz sasaistīt e-pieraksta pakalpojumu ar iestādes manipulāciju SmartMedical sistēmā. Šīs sadaļas aizpilde nav obligāta, bet ir ieteicama gadījumos, kad portālā Piearsta.lv iestādes ārstam ir pieejami vairāki pakalpojumi e-pierakstiem un iestāde vēlas saņemt piezīmi ar pakalpojuma nosaukumu e-pieraksta pieteikumā.
Sadaļā kreisajā pusē zem nosaukuma „e-Pieraksti” ir portāla Piearsta.lv publicēto pakalpojumu saraksts - klasifikators. Sadaļas labajā pusē ir iestādes manipulāciju klasifikators. Spiežot pogu "Atjaunot datus", tiek ielādēti aktuālākie portāla Piearsta.lv pakalpojumu saraksts un SmartMedical iestādes manipulāciju saraksts. Lai sasaistītu e-pieraksta pakalpojumu ar manipulāciju SmartMedical sistēmā, jāspiež poga "Pievienot/Labot"  loga labajā pusē. 
Sistēma piedāvā izvēlēties manipulāciju no iestādes manipulāciju saraksta, kurš tika ievadīts iepriekš sadaļā Sistēmas konfigurācija -> Manipulāciju konfigurācijaIzvēlētā manipulācija no šī saraksta rādīsies logā atbilstošajā rindā. Dzēst izvēlēto manipulāciju var, spiežot sarkano pogu ar krustiņu  loga labajā pusē.

Gadījumā ja portāla Piearsta.lv pakalpojumu sarakstā nav vēlama pakalpojuma nosaukuma, 
lūdzam informēt SmartMedical atbalsta dienestu, rakstot uz e-pasta adresi support@smartmedical.eu
Jauns pakalpojums tiks pievienots Piearsta.lv pakalpojumu sarakstam.

Lai saglabātu visu ievadītu informāciju, jāspiež poga „Saglabāt datus”.


Vispārīgie iestatījumi
Sadaļā Datu apmaiņa -> e-Pieraksti -> Vispārīgie iestatījumi satur piekļuves datus portālam Piearsta.lv: lietotājvārds, paroles simbolu skaits, API adrese un filiāles kods, tai skaitā šajā sadaļā ir iespēja
 • izvēlēties valodu, kurā dati tiks sūtīti uz e-Pierakstu sistēmu - Piearsta.lvUz doto brīdi portālam Piearsta.lv tiek izmantota tikai viena valoda - latviešu.
 • ierobežot laiku e-pierakstiem uzreiz visos iestādes ārstu kalendāros. Tukšajā ailē ir jānorāda dienu skaits atļauts e-pierakstiem uz priekšu skaitot no šodienas.* Pēc noklusējuma sistēma ļauj veikt e-pierakstus 90 dienu laikā uz priekšu.
 • atļaut/aizliegt publicēt portāla ārsta vizītkartē telefonu, kas minēts SmartMedical lietotāja kontaktinformācijā. Šī izvēle uzreiz ietekmē informācijas publicēšanu visās vizītkartēs iestādes ietvaros. Pēc noklusējuma sistēma aizliedz rādīt ārsta telefona numurus minētus SmartMedical lietotāja datos un aile ir tukša. Ja ir vēlme publicēt personīgus ārsta tālruņa numurus Piearsta.lv ārsta vizītkartē no SmartMedical lietotāja profila, tad jāieliek ķeksītis.**
* šajā sadaļā šai funkcijai ir zemākā prioritāte un sistēma ņems to vērā tikai tādā gadījumā, ja citās divās sadaļās nav noteikts citādi: 
1. sadaļa - Datu apmaiņa -> e-Pieraksti -> Iestatījumi -> Medicīnas iestādes iestatījumi (sk. zemāk) un 
2. sadaļa - Sistēmas konfigurācija -> Sistēmas lietotāji -> Sistēmas lietotāja labošana/izveide -> e-Pierakstu šablons - konkrētu ārsta-lietotāja profila publicēšanai portālā Piearsta.lv
** ārstu kontaktinformācija tiek ievadīta arī e-Pierakstu šablonā SmartMedical sadaļā Sistēmas konfigurācija -> Sistēmas lietotāji -> Ārsta - lietotāja profils.

Lai saglabātu izmaiņas iestatījumos, jāspiež poga "Saglabāt iestatījumus".
Comments