1.2. Kā izveidot epizodi un atvērt darbnespējas lapu?

Lai izveidotu jaunu epizodi, sadaļas "Darbnespējas epizodes" sānu izvēlnē, spiežam pogu. Ja līdz šim pacients tika izvēlēts, tad sistēma atvērs darbnespējas epizodi un piedāvās atvērt kādu no darbnespējas lapām. Ja līdz šim pacients netika izvēlēts, tad sistēma piedāvā izvēlēties pacientu pēc personas koda, vārda vai uzvārda:
Kad pacients ir izvēlēts, atvērsies darbnespējas epizodes logs ar iespēju atvērt darbnespējas lapu. Epizodei ir iespēja pievienot darbnespējas lapu A vai B, kā arī informāciju par citas iestādēs izrakstītām darbnespējas lapām A vai B, spiežot attiecīgās pogas. 

Darbnespējas epizode skaitās atvērta un saglabāta tikai tad, kad tai ir pievienota kaut-vai viena darbnespējas lapa (ārējā vai SmartMedical sistēmā izsniegta). Sistēma automātiski piešķirs epizodei ID numuru un atvēršanas datumu. 


Spiežot pogu "Pievienot darbnespējas lapu A", atvērsies darbnespējas lapas A forma. Aizpildīta un saglabāta darbnespējas lapa automātiski tiks pievienota jaunai epizodei. Pievienotas citas darbnespējas lapas tiks sasaistītas kopā šīs epizodes ietvaros. Epizodes slēgšana notiek automātiskajā režīmā, slēdzot pēdējo izrakstīto darbnespējas lapu.

Darbnespējas lapas A forma izskatās šādi:
Kad forma ir aizpildīta, spiežam pogu "Saglabāt". Saglabājot darbnespējas lapu, tā tiek automātiski sūtīta uz e-Veselības sistēmu.

!Ja tomēr neplānojam sūtīt darbnespējas lapu uz e-Veselības sistēmu, tad formas augšdaļā, pretī laukam "DNL lapas tips" atzīmējam ar ķeksīti to, ka darbnespējas lapa tiks izrakstīta papīrformātā. Šajā gadījumā darbnespējas lapa tiks izveidota un saglabāta SmartMedical sistēmā, bet netiks sūtīta uz e-Veselības sistēmu!

Spiežot pogu "Pievienot darbnespējas lapu B", atvērsies darbnespējas lapas B forma, kura izskatās šādi:

Lai pievienotu epizodei citā iestādē izrakstītu darbnespējas lapu, spiežam pogu "Uzrādīt ārējo darbnespējas lapu A" vai "Uzrādīt ārējo darbnespējas lapu B" (atkarībā no lapas tipa) un aizpildām attiecīgus laukus jaunajā atvērtajā logā:

 Saglabātas lapas tiks pievienotas epizodei un sasaistītas ar citām epizodes darbnespējas lapām, bet netiks sūtītas uz e-Veselību. Ārēji izrakstītas darbnespējas lapas tiek saglabātas tikai SmartMedical sistēmā.
Comments