1.4. A lapas izveide bez epizodes manuālās atvēršanas

SmartMedical sistēma paredz iespēju atvērt darbnespējas lapu, manuāli neveidojot darbnespējas epizodi. 
Sadaļas "Darbnespējas epizodes" sānu izvēlnē spiežot pogu, piemēram,, var uzreiz izrakstīt darbnespējas lapu A. Epizodi sistēma izveidos automātiski un pievienos tam arī tikko izrakstītu darbnespējas lapu.

Ja pirms pogas nospiešanas Jums tika izvēlēts konkrēts pacients, tad sistēma pirms darbnespējas lapas atvēršanas pārbauda vai šim pacientam ir kādas atvērtas darbnespējas lapas un epizodes. Ja tādi ir - sistēma piedāvā turpināt vai slēgt esošas darbnespējas lapas un epizodes, ja tādu nav - atvērsies logs ar darbnespējas lapas formu.

Ja pacients netika izvēlēts, tad sistēma piedāvā izvēlēties pacientu, ievadot attiecīgajos laukos pacienta vārdu, uzvārdu vai personas kodu:
Piemēram, mūsu izvēlētajam pacientam iepriekš netika izrakstītas darbnespējas lapas un viņam nav atvērtas epizodes. Tad šajā gadījumā, pēc pacienta izvēles atvērsies jauns logs ar informāciju par epizodēm:
Tā kā pacientam nav atvērtas epizodes un lapas, tad sistēma piedāvā izveidot jaunu epizodi - spiežam pogu "Izveidot jaunu epizodi".
Atvērsies nākamais logs ar darbnespējas lapas A formu:
Obligāti aizpildāmie lauki formā ir atzīmēti ar *: 
- darbnespējas lapas tips - pirmreizējā vai turpinājums (pēc noklusējumā ir norādīta pirmreizējā);
- atvēršanas datums (pēc noklusējuma ir norādīts šodienas datums, bet spiežot kalendāra pogu var izvēlēties attiecīgu datumu. Gadījumā, ja atvēršanas datums ir agrāks nekā šodienas datums, tad ir jānorāda arī pamatojums darbnespējas lapas atvēršanai, izvēloties no piedāvātiem variantiem);
- ārsts, kas izsniedz darbnespējas lapu (pēc noklusējuma lauks ir aizpildīts ar sistēmas lietotāja vārdu un uzvārdu. Gadījumā ja ir nepieciešams norādīt citu ārstu, tad to var izdarīt, spiežot meklēšanas pogu un izvēloties ārstu no saraksta);
- pārejošas darbnespējas cēlonis;
- darbnespējas periods vai tikai darbnespējas perioda sākums ("datums no") (pēc noklusējuma tiek norādīts šodienas datums).

!Ja tomēr neplānojam sūtīt darbnespējas lapu uz e-Veselības sistēmu, tad formas augšdaļā, pretī laukam "DNL lapas tips" atzīmējam ar ķeksīti to, ka darbnespējas lapa tiks izrakstīta papīrformātā. Šajā gadījumā darbnespējas lapa tiks izveidota un saglabāta SmartMedical sistēmā, bet netiks sūtīta uz e-Veselības sistēmu!

Spiežot pogu "Saglabāt" - lapa statusā "Atvērta" tiek saglabāta SmartMedical sistēmā un arī tiek nosūtīta reģistrācijai e-Veselības sistēmā. Pēc saglabāšanas lapai tiek piešķirts SmartMedical sistēmas iekšējais numurs (saskaņā ar jūsu iestatījumiem). e-Veselības sistēma piešķirs savu numuru šai lapai. 

Apskatīt izrakstītas un reģistrētas e-Veselības sistēmā darbnespējas lapas A var sadaļā "Darbnespējas lapas A".
Comments