7. Recepšu šabloni

E-recepšu šabloniIzrakstot receptes var lietot šablonus, kas bija sagatavoti sadaļā "SmartMedical > Pacients > Receptes" (vecā versijā) vai arī izveidot jaunus sadaļā "SmartMedical > Pacients > e-Veselība > Receptes".

Kā lietot šablonus sagatavotus sadaļā SmartMedical > Pacients > Receptes (iepriekšējā versija)?

Receptes aizpildīšanas formā var lietot šablonus izveidotus sadaļā  "SmartMedical > Pacients > Receptes" (recepšu iepriekšējā versijā). 
Lai lietotu tos, receptes aizpildīšanas formā, spiežam pogu pretī laukiem "Zāles apraksts brīvajā tekstā" un "Lietošana":
Laukā "Zāles apraksts brīvajā tekstā", izvēloties šablonveida aizpildi atvērsies logs ar šablonu sarakstu:
Jūs varat izvēlēties vienu no agrāk sagatavotiem variantiem un spiežot uz šablona nosaukuma, šablona saturs tiks ievadīts eReceptes formā.
Laukā "Lietošana", spiežot pogu atvērsies savs šablonu saraksts ar iepriekš sagatavotiem šabloniem par medikamentu lietošanu un dozēšanu:
Izvēloties šablonu, sistēma ierakstīs šablona saturu eReceptes formā:

Pārējos laukus aizpildām manuāli un spiežam pogu "Saglabāt".


Kā izveidot un lietot sagatavotus šablonus sadaļā SmartMedical > Pacients > e-Veselība > Receptes (jaunā versija)?

Atveram receptes formu, izrakstam recepti, aizpildot obligātus laukus: receptes tips, derīguma datums, medikaments vai viela vai zāles brīvajā tekstā, stiprums, forma, daudzums, lietošana, lietošanas ilgums, ārsts:
Pirms saglabāt recepti kā tādu, mēs spiežam pogu  receptes formas augšdaļā. Atvērsies logs, kurā ir jāieraksta jaunā šablona nosaukums:
Spiežam pogu "Saglabāt". Receptes šablons saglabāsies šablonu sarakstā, bet jūs varat turpināt izrakstīt recepti un saglabāt pašu recepti.

Lai nākamreiz izmantotu šīs receptes saglabāto šablonu, veidojot jauno recepti, receptes formā spiežam pogu :
Šablonu saraksta logā Jūs varat izvēlēties vienu no sagatavotiem šabloniem:
Sistēma automātiski aizpildīs Receptes formas laukus, ievadot šablona saturu. Jums jāpārbauda/jāaizpilda lauki: sērija un numurs, derīguma termiņš, ārsts un pārējie lauki pēc nepieciešamības:
Kad recepte ir gatava izrakstīšanai, spiežam pogu "Saglabāt".


Jaunā iespēja - saglabāt šablonu e-Receptes formā no lauka "Zāles brīvajā tekstā"
Lai saglabātu šablonu zālēm brīvajā tekstā, izrakstot e-Recepti, ievadam zāles aprakstu: nosaukumu, stiprumu utml. attiecīgajā laukā un spiežam pogu  - Saglabāt.
Sistēma saglabās šablonu ar jūsu norādīto nosaukumu:
Lai pielietotu saglabātu šablonu, izrakstot e-Recepti nākamreiz, attiecīgajā laukā nospiediet "šablona" pogu 
 un izvēlieties no šablonu saraksta
Comments