Privilēģiju pārvaldība

Lai pārvaldītu grupām pieejamās privilēģijas, Sistēmas lietotāju konfigurācijas saskarnē klikšķina zarā Privilēģijas/ Sadaļu privilēģijas. Tiek attēlota tabula, kuras aiļu nosaukumi satur visas sistēmā izveidotās lietotāju grupas alfabētiskā secībā, bet rindās tiek attēlotas sistēmas apakšsadaļas, kas loģiski apkopotas sadaļās.
Konkrētā tabulas šūnā var redzēt, vai virsrakstā attēlotajai lietotāju grupai ir tiesības uz konkrēto apakšsadaļu. Piemēram:
 • attēla pirmajā rindā redzams, ka grupām Administratori, Asistenti un BBT ir tiesības uz norēķinu sadaļu,
 • visām  grupām ir tiesības saņemt paziņojumus,
 • apakšsadaļām, kurām trešajā ailītē attēlota instrumentu ikona , eksistē vēl papildus tiesības (netiek attēlotas šajā sarakstā, bet tiek attēlotas formā "Paplašinātie uzstādījumi", kura atveras, klikšķinot  ikonu). Papildus tiesību jeb paplašināto uzstādījumu saraksta attēlojums ir līdzīgs (tabulas skats):

 • Dažām šūnām privilēģiju tabulā ir attēlots sarkans fons. Piemērā attēlota šūna ar sarkanu fonu un ķeksīti, kā arī šūna ar sarkanu fonu, bet neieķeksēta. Ja šūnai ir sarkans fons un tā ir ieķeksēta, tas nozīmē, ka konkrētajai grupai ir gan privilēģija, gan kāda no paplašinātajām privilēģijām. Ja ir tikai sarkans fons, bet šūna nav ieķeksēta, tad grupai ir tikai kāds no paplašinātajiem uzstādījumiem.
 • Sistēmā ir "iebūvētā" lietotāju grupa administrators, kurai pēc noklusējuma ir visas iespējamās privilēģijas. Šai grupai privilēģiju apjomu mainīt nav iespējams. 
 • Citām (administratora veidotajām) lietotāju grupām ir iespējams noteikt pieejamo privilēģiju apjomu. Grupai noteikto privilēģiju kopu administrators var modificēt (pievienot vai noņemt lietotāju grupai kādu privilēģiju), ieķeksējot izvēles rūtiņu un klikšķinot pogu "Saglabāt privilēģijas".
 • Klikšķinot privilēģiju tabulas virsraksta rindā uz jebkuras grupas nosaukuma, tiek attēlota forma, kurā visi sistēmas lietotāji nodalīti 2 sarakstos:
  • Vienā sarakstā tiek attēlota informācija par lietotājiem, kas ietilpst šajā grupā (lietotāju iespējams izņemt no grupas, klikšķinot pogu "Izņemt atzīmētos no saraksta" - saraksta apakšdaļā):
  • Zemāk otrā sarakstā - informācija par lietotājiem, kas nav šajā grupā (lietotāju iespējams pievienot grupai, klikšķinot pogu "Pievienot atzīmētos grupai" - zem saraksta):
Lietotāju sarakstā, klikšķinot uz kāda lietotāja ieraksta, tiek atvērta forma "", kuras lapiņā "Privilēģijas" var aplūkot lietotājam piešķirtās privilēģijas (grupas, kurām pievienots lietotājs). Savukārt, iekavās tiek attēloti 2 skaitļi. Piemēram:
Pirmais skaitlis norāda filiāļu skaitu, kurās lietotājs redzams, bet otrs skaitlis - privilēģiju grupu skaitu, kurām lietotājs pieder. 
Piemēram, informācija par privilēģiju grupām pie šādiem iekavās attēlotiem skaitļiem (1/2) varētu būt šāda - lietotājs redzams vienā filiālē (Protezēšanas klīnika) un ietilpst 2 privilēģiju grupās (Ārsti, Pierakstiem).
Comments