Sākums‎ > ‎

Papildfunkcija: Zāļu verifikācijas modulis

Funkcionalitātes pieslēgšana

Lai pieslēgtu funkcionalitāti, lūdzam Jūs nosūtīt rakstisku pieteikumu uz info@smartmedical.eu, norādot šādu informāciju:
- Jūsu medicīnas iestādes nosaukumu un iestādes kodu;
- atbildīgas kontaktpersonas vārdu, uzvārdu, tālruni, e-pasta adresi.
Mēs sazināsimies ar norādīto personu par moduļa pieslēgšanas iespējām un nosūtīsim finanšu piedāvājumu.

* Biežāk uzdotie jautājumi par zāļu verifikāciju

Šajā sadaļā publicējam atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par Viltoto zāļu regulas noteikumiem un zāļu verifikāciju veselības aprūpes iestādēs. Lasīt vairāk >>
2019. gada 9. februārī stājās spēkā Viltoto zāļu direktīvas un Deleģētās Regulas noteikumi, kas attiecas uz recepšu zālēm, kuru iesaiņojumā iekļautas unikālas drošuma pazīmes, un atsevišķām bezrecepšu zālēm. Latvijā, tāpat kā 32 citās Eiropas valstīs, uzsākusi darbu jauna zāļu drošuma pārbaudes jeb verifikācijas sistēma - Latvijas Zāļu Verifikācijas Sistēma (LZVS). Saskaņā ar noteikumiem regula nosaka kārtību, kā drošuma pazīmes verificē un unikālo identifikatoru dzēš zāļu vairumtirgotāji, ražotāji, slimnīcas, klīnikas, poliklīnikas un veselības centri, kas tiesīgas iedzīvotajiem piegādāt zāles LatvijāIevērojot to, ka SmartMedical sistēmu ikdienā izmanto daudzas no šādām ārstniecības iestādēm, mēs izstrādājām papildus funkcionalitāti zāļu verifikācijai SmartMedical sistēmā. Visas nepieciešamās darbības, kas tiek prasītas regulā, iespējams veikt tiešsaistē ar Latvijas Zāļu Verifikācijas Sistēmu. 

Moduļa ietvaros var veikt šādas darbības attiecībā uz medikamentu iepakojumiem:

- p
ārbaudīt medikamenta iepakojumu statusu;
- reģistrēt medikamenta iepakojuma izsniegšanu; 
- atcelt medikamenta iepakojuma izsniegšanu;
- norakstīt medikamenta iepakojumu;
- reģistrēt medikamenta iepakojumu kā "Paraugu";
- atcelt medikamenta iepakojuma - "Paraugs" reģistrāciju.
Visas darbības var veikt gan ar vienu medikamentu iepakojumu, gan ar vairākiem iepakojumiem uzreiz.

Pateicoties tiešsaistei ar Latvijas Zāļu Verifikācijas sistēmu, iespējams saņemt Eiropas medikamentu repozitoriju par medikamentu/produktu. Medikamentu verifikācijas modulis uzskaita visas modulī veiktās darbības apkopojumā par periodu, iepakojuma parametriem, pieslēgumiem, filiālēm, lietotājiem, darbībām u.c. Nolasīt medikamenta iepakojuma marķējuma informāciju var dažādos veidos ar 2D skenera (DATAMATRIX koda lasīšanai), WEB kameras palīdzību, kā arī, ievadot datus manuāli no klaviatūras.
Pieslēgtais modulis pieejams SmartMedical sistēmas izvēļņu joslā kā pēdējais: